آیفون ۱۶ دارای یک دکمه خازنی اضافی برای عکسبرداری است

را آیفون ۱۶ انتظار می رود این سری یک دکمه خازنی اضافی به دست آورد که در داخل به عنوان “دکمه ضبط” شناخته می شود. این دکمه با نام رمز «Project Nova» احتمالاً یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش آیفون ۱۶ خواهد بود، با این فرض که از مرحله آزمایش اولیه گذشته است. دکمه Capture در همان سمت دکمه پاور قرار دارد و فقط کمی پایین تر قرار دارد – جایی که برش mmWave را می توان در موارد اخیر پیدا کرد. آیفون مدل ها. برش mmWave به سمت مخالف، که در زیر دکمه های صدا قرار دارد، منتقل شده است. در حال حاضر مشخص نیست که این دکمه خازنی جدید برای چه چیزی استفاده خواهد شد.

ویژگی جانبی آیفون 16
انتظار می رود دکمه Capture به جای دکمه مکانیکی استاندارد، یک دکمه خازنی باشد. دکمه های خازنی، بر خلاف دکمه های مکانیکی، با فشار دادن به پایین حرکت نمی کنند. در عوض، دکمه فشار و لمس را تشخیص می‌دهد و بازخورد لمسی را از طریق استفاده از موتورهای لمسی ارائه می‌کند. انتظار می‌رود که دکمه‌ها مانند دکمه Home روی آن کار کنند آیفون SE، که فشار یک دکمه فیزیکی را از طریق Taptic Engine داخلی تقلید می کند. به گفته منابع ما، دکمه های خازنی دارای عملکرد سنسور نیرو هستند. سنسورهای نیرو نیروی اعمال شده را تشخیص می دهند و مقدار نیرو را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند.

در اوایل توسعه آیفون ۱۵ پرواپل با دکمه های خازنی در آیفون به شکل آزمایش کرد پروژه بونگو که از زمان لغو شد. ماژول Bongo بر خلاف دکمه Capture از دکمه های خازنی پاور و ولوم تشکیل شده بود و هیچ دکمه اضافی را وارد ترکیب نمی کرد. بر اساس آنچه از منابع خود شنیده ایم، ماژول Bongo در مرحله توسعه EVT، پس از نتایج تست رضایت بخش و تعداد قابل توجهی از مشکلات سخت افزاری، لغو شد. این لغو باعث شد تا مهندسان اپل فضای کافی برای تجسم مجدد دکمه‌های خازنی سری آیفون ۱۶ داشته باشند، این بار با تغییری کاملاً جدید.

برخلاف پروژه Bongo، دکمه Capture قرار است برای اولین بار در کل سری آیفون ۱۶، از جمله مدل پایه آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس، عرضه شود. البته شایان ذکر است که اپل همچنین پیکربندی سخت افزاری را بدون دکمه Capture Button ایجاد کرده است، که احتمالاً به عنوان یک نسخه بازگشتی در صورت ادامه میزان خرابی سخت افزار است. دکمه Capture هم در واحدهای فقط eSIM و هم در دستگاه‌هایی که از اسلات فیزیکی سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند ظاهر شده است.

ویژگی iPhone 16 Side 2
در کنار دکمه جدید کپچر، انتظار می‌رود سری آیفون ۱۶ دارای دکمه اکشن خازنی نیز باشد. دکمه اکشن لمسی که با نام «پروژه اطلس» شناخته می‌شود، از طراحی مشابه دکمه «کاپچر» استفاده می‌کند که از فشارسنج‌ها و موتور رلکتانس برای ارائه بازخورد لمسی لازم استفاده می‌کند.

علاوه بر دکمه کپچر و دکمه اکشن ارتقا یافته، انتظار می‌رود که مدل پایه آیفون ۱۶ دارای یک برآمدگی دوربین بازطراحی شده با آرایش عمودی دوربین مشابه آیفون ۱۲ باشد. ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچ تا ۶٫۳ اینچ و ۶٫۹ به ترتیب.

توجه به این نکته مهم است که اطلاعات ارائه شده در اینجا اطلاعات پیش از تولید است. خط تولید آیفون ۱۶ هنوز در مراحل اولیه توسعه است و طراحی نهایی نشده است. به همین دلیل، همیشه این احتمال وجود دارد که دکمه Capture را در محصول نهایی نبینیم.

برای جزئیات بیشتر در مورد انتظارات، صفحه جمع بندی شایعات ما را بررسی کنید آیفون ۱۶.

جمع بندی های مرتبط: آیفون ۱۶


منبع: https://www.macrumors.com/2023/09/25/iphone-16-capture-button/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *