از پتانسیل نیروی انسانی و نخبگان برای حل چالش‌های بزرگ کشور استفاده می‌کنیم

از پتانسیل نیروی انسانی و نخبگان برای حل چالش‌های بزرگ کشور استفاده می‌کنیم

رئیس دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: از پتانسیل نیروی انسانی و نخبگی برای حل چالش‌های بزرگ کشور استفاده می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر جلیلی با اشاره به اینکه برای حل چالش‌های بزرگ کشور باید از توان نیروی انسانی متخصص استفاده کرد، گفت: پتروپارس یک برند و نام بزرگ است. دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیش از ۵ دهه فعالیت و به همت استادان و دانشجویان و فارغ التحصیلان خود یکی از دانشگاه‌هایی است که در عرصه ملی و بین‌المللی می‌درخشد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: شریف متعلق به ملت ایران است و باید این دارایی بزرگ را به خوبی حفظ کنیم.

وی افزود: موفقیت در کارهای نوآوری و فناورانه ۱۰۰ درصد نیست، اما اگر این کار به نیروی متخصص داده شود ریسک انجام آن کم می‌شود. دانشگاه شریف جزو ۱۰ دانشگاهی است که کارهای فناورانه را با ریسک کم و موفقیت بالا انجام می‌دهد.

دکتر جلیلی تصریح کرد: وظیفه دانشگاه انجام مطلوب کارهایی است که به آن سپرده می‌شود و اگر همت کنیم و همکاری خوبی بین دانشگاه صنعتی شریف و پتروپارس ایجاد شود، می‌توانیم خروجی فناوری خود را به دنیا صادر کنیم.

در ادامه برنامه دکتر عظیمی‌فر رئیس هیئت مدیره شرکت پتروپارس با بیان اینکه شرکت پتروپارس حدود ۹ مگاپروژه داخلی و بین‌المللی در دست اجرا دارد، افزود: از مجموع این طرح‌ها ۶ طرح در میدان‌های مشترک است که با سرمایه‌گذاری حدود ۸ میلیارد دلار در شمار طرح‌های الویت‌دار کشور در عرصه نفت و گاز قرار دارد.
وی ادامه داد: در شرکت پتروپارس بیش از ۳۲ میلیارد دلار پروژه به‌خصوص در پارس جنوبی با اتکا به توان داخلی پس از تجربه‌هایی که در کنار نیروهای خارجی داشته‌ایم اجرا کرده‌ایم.
رئیس هیئت مدیره شرکت پتروپارس تصریح کرد: فاز ۱۱ پارس جنوبی بعد از ۲۰ سال با حضور ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید و بخش خشکی و دریایی آن با توان داخلی تکمیل شد. در حوزه مأموریت شرکت پتروپارس تا پایان امسال برداشت حدود روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب گاز از محل فاز ۱۱ پارس جنوبی، ۶۰ هزار بشکه در روز از میدان‌های مشترک آزادگان و فروزان و افزایش ۵۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت فرآورش در میدان نفتی آزادگان محقق می‌شوند.

دکترعظیمی‌فر افزود: یکی از اقدام‌هایی که در چشم‌انداز پتروپارس انجام شده بحث تحقیق و توسعه و ایجاد اکوسیستم نوآوری در این شرکت است. به‌دلیل پیچیدگی فعالیت‌ها در نفت و گاز، بحث نوآوری و تکنولوژی اهمیت ویژه‌ای دارد.

در ادامه این برنامه دکتر فرخ علیخانی مدیرعامل شرکت پتروپارس با اشاره به اینکه نباید به ۹ پروژه شرکت پتروپارس فقط نگاه عملیاتی داشت، گفت: باید ضمن کسب درس‌آموخته‌هایی از این طرح‌ها، آنها را به یک برند تبدیل کنیم، از این رو هدف این شرکت را رشد درون‌زا قرار داده‌ایم که باعث رشد کیفیت و نتایج مطلوب در انجام پروژه‌ها می‌شود.

وی افزود: شرکت پتروپارس تجربه‌های مطلوبی از همکاری با شرکت‌های بین‌المللی دارد، در صورتی که رشد و موفقیتی داشته‌ایم، بخشی از آن برون‌زا بوده است، از این رو هم‌اکنون اساس کار شرکت را بهره‌گیری از ظرفیت داخلی گذاشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت پتروپارس تصریح کرد: برای تحقق این هدف باید راهبرد داشته باشیم، بر این اساس راهبردمان را عینیت بخشیدن به مدیریت علمی گذاشته‌ایم.

در ادامه برنامه، قرارداد تأسیس، راه‌اندازی و راهبری مرکز نوآوری و فناوری نفت، گاز و پتروشیمی بین دکتر حسن حدادپور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و دکتر فرخ علیخانی، مدیرعامل شرکت پتروپارس و توافق‌نامه رئوس قرارداد همکاری مشترک تحقیق و توسعه در فاز ۱۱ پارس جنوبی بین دکتر رسول جلیلی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف و دکتر محمدصادق عظیمی‌فر، رئیس هیئت مدیره شرکت پتروپارس امضا شد.

در پایان حاضران از محل تأسیس مرکز نوآوری و فناوری نفت، گاز و پتروشیمی شرکت پتروپارس و مرکز نوآوری مپنا در محل دانشگاه صنعتی شریف بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، مرکز نوآوری و فناوری نفت، گاز و پتروشیمی شرکت پتروپارس در آینده نزدیک در دانشگاه صنعتی شریف افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، آیین امضای قرارداد تأسیس، راه‌اندازی و راهبری مرکز نوآوری و فناوری نفت،گاز و پتروشیمی و توافق‌نامه رئوس قرارداد همکاری مشترک تحقیق و توسعه در فاز ۱۱ پارس جنوبی بین دانشگاه صنعتی شریف و شرکت پتروپارس منعقد شد. این برنامه با حضور دکتر رسول جلیلی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حسن حدادپور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، دکتر فرخ علیخانی مدیرعامل شرکت پتروپارس، دکتر محمدصادق عظیمی‌فر رئیس هیئت مدیره شرکت پتروپارس در محل ساختمان ریاست دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402063018991/%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%84-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%84-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *