ایران‌خودرو بار دیگر قیمت هایما S5 و هایما S7‌ را افزایش داد + جدول اردیبهشت ۱۴۰۳

ایران‌خودرو در ابتدای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، قیمت هایما S5 و هایما S7 را افزایش داد. هنوز اردیبهشت ۱۴۰۳ به پایان نرسیده است اما ایران‌خودرو بار دیگر قیمت این دو خودرو را افزایش داده است. افزایش قیمت خودروهای مونتاژی ایران‌خودرو آن‌هم دوبار در یک‌ماه، موجب اعتراض مشتریان و ثبت‌نام‌کنندگان این خودرو خواهد شد.

افزایش قیمت هایما S5 و هایما S7، دومین بار در اردیبهشت ۱۴۰۳:

خودرو قیمت قبل قیمت جدید میزان افزایش
هایما S5 ۱,۰۵۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۱,۱۷۰,۶۴۱,۰۰۰ تومان ۱۱۷,۶۴۱,۰۰۰ تومان
هایما S7 ۱,۰۸۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۱,۱۹۰,۶۶۴,۰۰۰ تومان ۱۰۷,۶۶۴,۰۰۰ تومان
ایران‌خودرو بار دیگر قیمت هایما S5 و هایما S7‌ را افزایش داد + جدول اردیبهشت ۱۴۰۳

مطابق آن‌چه در جدول بالا می‌بینیم، قیمت هرکدام از دو کراس‌اوور مونتاژی هایما توسط ایران‌خودرو بیش از ۱۰۰ میلیون تومان گران شده‌اند. این افزایش قیمت بدون تردید تأثیر نامطلوبی بر بهای این دو خودرو در بازار آزاد نیز خواهد داشت. هم‌اکنون بهای هایما S5 در بازار آزاد یک میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان است. انتظار داریم با افزایش قیمت کارخانه، بهای این خودرو به محدوده ۱٫۵ میلیارد تومان یا فراتر از آن برسد. هایما S5 درحال‌حاضر رقیبی برای خودروهای تیگارد X35 و ام‌وی‌ام X55‌ پرو محسوب می‌شود. تیگارد X35 در بازار آزاد از هایما S5 ارزان‌تر است و ام‌وی‌ام X55 نیز با قیمتی بیشتر از هایما اس ۵ در بازار آزاد معامله می‌شود. البته هر دو رقیب هایما S5 با شرایط فروش اقساطی فروخته می‌شوند؛ درحالی‌که ایران‌خودرو کراس‌اوورش را تنها به روش نقدی می‌فروشد.

همچنین بخوانید: شرایط فروش هایما S7 و هایما S5‌ با قیمت جدید اعلام شد + جدول اردیبهشت ۱۴۰۳

افزایش شدید بهای هایما اس ۵، باعث شده است تا این خودرو فاصله قیمتی اندکی با هایما S7 داشته باشد. اختلاف قیمت این دو خودرو تنها ۲۰ میلیون تومان است که در این محدوده قیمتی رقم چندان چشمگیری به حساب نمی‌آید. ایران‌خودرو در گذشته نیز بارها قیمت هایما S7 و هایما اس ۵ را در نزدیک یکدیگر قرار بود؛ اقدامی که موجب تخریب بازار هایما S5 شد. درواقع مشتریان در این محدوده قیمتی، هیچ توجیه اقتصادی و منطقی برای خرید هایما S5 ندارند و ترجیح می‌دهند مدل قوی‌تر، گران‌تر و مجهزتر هایما S7 را خریداری کنند.


منبع: https://digiato.com/price-terms-of-sale-car/irankhodro-once-again-increased-price-of-haima-s5-and-s7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *