بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس

در میان تمامی بازی‌های ویدئویی، عناوین شوتر جزو محبوب‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. این سبک از بازی‌ها به سبب روایت متفاوتی که از دنیای بازی‌های ویدئویی دارند، مورد احترام‌اند و کال آف دیوتی نیز، پادشاه بلامنازع بازی‌های شوتر است! سری کال آف دیوتی همیشه با بازی‌های مختلفش موفق شده تا ما را شگفت‌زده کند اما چند روز پیش بود که از کال آو دیوتی بلک آپس ۶ رونمایی شد. همین موضوع بهانه‌ای شد تا در این مطلب از ویجیاتو نگاهی به بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس داشته باشیم.

Joseph Bowman – بازی Call of Duty: Black Ops


بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس
 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳ ، ایکس باکس ۳۶۰ ، نینتندو DS ، پی‌سی

جوزف بومن اولین‌بار در نسخه اول سری بلک آپس معرفی شد. این کاراکتر به سبب صداپیشگی فوق‌العاده‌ای که داشت، موفق شد تا جایگاهش را در میان سایر کاراکترهای این بازی پیدا کند و گیمرها نیز دوستش داشتند. جالب است بدانید که صداپیشگی این شخصیت بر عهده Ice Cube، رپر مشهور آمریکایی بود، عاملی که سبب محبوبیت بیش از حد این شخصیت نیز شد. همچنین رابطه خوب و صمیمی این کاراکتر با سایر شخصیت‌های بازی نیز، به نوبه خودش در محبوبیت جوزف بومن تاثیرگذار بود.

منتهی هرچند که این کاراکتر به اندازه سایر کاراکترهای اصلی سری بلک آپس به موفقیت نرسید و در سایر بازی‌های این سری حضور چندانی نداشت، اما بازهم وقتی صحبت از بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس می‌شود، نمی‌توان به او اشاره‌ای نکرد.

Viktor Reznov – بازی Call of Duty: Black Ops


 • سال انتشار: ۲۰۱۲
 • پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰ ، پلی‌استیشن ۳ ، پی‌سی

ویکتور رزنوف با صداپیشگی فوق‌العاده گری اولدمن، جزو نمادین‌ترین کاراکترهای ویدئویی برای سری کال آف دیوتی است. به طوری که وقتی صحبت از بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس می‌شود، رزنوف جزو اولین نام‌هایی است که به ذهن گیمرها می‌رسد. او برای اولین‌بار در بازی World at War سال ۲۰۰۸ به عنوان سربازی از نیروهای ارتش سرخ یا همان شوروی سابق معرفی شد. اما پس از آن‌که به محبوبیت بزرگی دست پیدا کرد، مجددا با مجموعه بلک آپس مجددا بازگشت تا قصه ناتمام خودش را به پایان برساند.

ویکتور رزنوف کاراکتری مرموز و پر رمز و راز است. او هرگز چیزهایی که می‌داند را فاش نمی‌کند و پس از جنگ جهانی دوم و زمانی که به شوروی بازگشت، دولت‌مردان این کشور به بدترین شکل ممکن را او برخورد کردند. همین موضوع باعث شد تا این کاراکتر تا حد بسیار زیادی از کشورش تنفر پیدا کند و تصمیم بگیرد تا انتقام خودش و هم‌رزمانش را بگیرد.

Russell Adler – بازی Call of Duty: Black Ops Cold War


 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴ و ۵ ، ایکس باکس وان و سری ایکس و اس ، پی‌سی

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، حواشی بسیاری به دنبال داشت. برخی از این بازی نقد کردند و برخی دیگر، عاشق این نسخه شده بودند. اما چیزی‌که غیرقابل انکار بود، شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای بودند که در این بازی حضور داشتند. شخصیت‌هایی که نام Russell Adler نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. یک مامور ماهر سازمان CIA که ماموریتی مهم دارد و این ماموریت چیزی جز سرنگونی و از بین بردن Perseus نیست.

هرچند که بازی کلد وار اولین نسخه از این سری نبود و پیش از این بازی‌ هم عناوینی بودند که کاراکترهای فوق‌العاده‌ای داشته باشند، اما ادلر به سبب شخصیت‌پردازی فوق‌العاده‌ای که داشت، موفق شد تا به عنوان یکی از بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس شناخته شود.

Jason Hudson – بازی Call of Duty: Black Ops


 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳ ، ایکس باکس ۳۶۰ ، نینتندو DS ، پی‌سی

Jason Hudson یکی دیگر از شخصیت‌های نمادین سری بلک آپس است که اگر طرفدار بازی‌های بلک آپس باشید، قطعا او را ملاقات کرده‌اید. هادسن در نسخه اول و دوم سری بلک آپس حضور داشت و حتی محبوبیتش پای آن را به بازی کلد وار نیز باز کرد و از این کاراکتر، به عنوان یکی از بهترین‌های سری بلک آپس یاد می‌شود.

همچنین این شخصیت به سبب کاراکتر مرموزی که داشت، مورد توجه قرار گرفت. هادسن یک مامور مخفی CIA بود که با ماموریت‌هایش روایتی متفاوت از دنیای کال آو دیوتی بلک آپس داشت و به همین دلیل، نام او را می‌توان در لیست بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس پیدا کرد.

Alex Manson – بازی Call of Duty: Black Ops


 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳ ، ایکس باکس ۳۶۰ ، نینتندو DS ، پی‌سی

Alex Manson نه‌تنها به عنوان یکی از بهترین کاراکترهای سری کال آو دیوتی بلک آپس شناخته می‌شود، بلکه نمی‌توان تاثیر او را بر روند داستانی این سری نادیده گرفت. الکس میسن برای اولین‌بار در نسخه اول این سری معرفی شد و با گذشت زمان، رفته رفته به محبوبتش افزوده شد و حتی در سایر نسخه‌های بلک آپس نیز حضور داشت. میسن موفق شد تا به عنوان کاراکتری نمادین، جایگاهش را در میان گیمرها پیدا کند و همین موضوع از او یکی از بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس را ساخت.

چیزی‌ که این کاراکتر را دوست داشتنی می‌کرد، تاثیر او بر داستان این سری بود. او کاراکتری بود که دچار شستشوی مغزی شده بود و این موضوع به او کمک می‌کرد تا حفره‌ای داستانی فوق‌العاده‌ای را روایت کند و از آن‌جایی قهرمان اصلی داستان بود، نقش مهمی در نسخه بازی اول کال آو دیوتی بلک آپس داشت.

Raul Menendez – بازی Call of Duty: Black Ops 2


 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰ ، پلی‌استیشن ۳ ، پی‌سی

هر داستانی، نیاز به یک شرور دارد تا روایت جذابی را بازگو کند. در دنیای کال آو دیوتی بلک آپس ۲، این شرور کسی نبود جز Raul Menendez که به معنای واقعی کلمه، شروری خبیث بود. منندز برای اولین‌بار در بلک آپس ۲ معرفی شد. جایی‌که اقدامات امنیتی او باعث شده بودند تا دولت ایالات محتده، او را جز تهدیدات مهم این کشور تلقی کند و از اعضای گروه بلک آپس بخواهد تا او را از بین ببرند.

رائول منندز هر آن‌چیزی که برای بد بودن نیاز بود را در اختیار داشت؛ صحبت از کاراکتری خبیث و بی‌رحم است که انسان‌های بی‌گناه زیادی را کشته است. با این‌حال، شخصیت‌پردازی فوق‌العاده‌ای که این ویلن داشت، از او یکی از بهترین کاراکترهای شرور سری کال آف دیوتی بلک آپس را ساخته است.

Frank Woods – بازی Call of Duty: Black Ops


 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳ ، ایکس باکس ۳۶۰ ، نینتندو DS ، پی‌سی

بدون شک محبوب‌ترین، شناخته‌شده‌ترین و بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس، کسی نیست جز Frank Woods که برای اولین‌بار در بازی کال آو دیوتی بلک آپس ۱ او را دیدیم. این کاراکتر سربازی دوست داشتنی و وظیفه‌شناس بود که هیچ ترسی نداشت و ماموریت‌هایش را با موفقیت به پایان می‌رساند. به همین دلیل طولی نکشید که فرانک وودز به عنوان یکی از بهترین کاراکترهای سری کال آف دیوتی بلک آپس شناخته می‌شود.

فرانک وودز فقط در نسخه اول این سری حضور نداشت. محبوبیت بسیار زیاد این کاراکتر، پای او را حتی به نسخه‌های بعدی سری بلک آپس نیز باز کرد و همه‌چیز دست به دست هم داد تا بهترین کاراکتر بازی کال آو دیوتی بلک آپس باشد.

شما کدام یک از کاراکترهای مجموعه بلک آپس را دوست دارید؟ آیا برای نسخه ششم این بازی مشتاق هستید؟ حتما نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%81-%D8%AF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *