راهکار ابتکاری جوانان ایران برای رفع چالش جهانی آب

راهکار ابتکاری جوانان ایران برای رفع چالش جهانی آب

طرح ابتکاری جوانان ایران در رویدادها و اجلاس SDG ۲۰۲۳ سازمان ملل پذیرش شد و به گفته آنها این طرح یک پلتفرم برای رفع چالش آب است.

امیر عباس محمدی کوشکی، سرپرست تیم ملی اختراعات و نوآوری ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نشست عمومی سالانه سازمان ملل متحد در اواسط ماه سپتامبر، گفت: امسال هفتاد و هشتمین نشست شورای عمومی سازمان ملل متحد از ۱۶ تا ۲۶ سپتامبر برگزار شد. یکی از مهمترین اجلاس‌های سطح بالا، شورای عمومی سازمان ملل متحد SDG۲۰۲۳ و مجمع جوانان بوده است.

وی اضافه کرد: این اجلاس فرصت منحصر به فردی برای گسترش و تقویت مشارکت معنادار جوانان در همه سطوح و به‌ویژه در محدوده توسعه پایدار است. در همین خصوص فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور جوانان از جوانان فعال کشورها برای حضور در اجلاس SDG۲۰۲۳ هفتاد و همشتمین نشست شورای عمومی سازمان ملل متحد دعوت کرد.

محمدی کوشکی با بیان اینکه ایران برای اولین بار توسط دبیرخانه اجلاس، پذیرش شد و با دعوت بخش امور جوانان سازمان ملل متحد به صورت مجازی در رویدادها و اجلاس SDG ۲۰۲۳  حضور داشت، خاطر نشان کرد: در این رویداد سازمان ملل متحد با راه‌اندازی پلتفرم شتاب و پاسخگویی اجلاس با شعار «به سمت یک طرح نجات برای مردم و سیاره» از کشورهای عضو و همه سازمان‌های بین‌المللی و ذی‌نفعان خواست تا ابتکارات و طرح‌های خود را ارائه کنند.

سرپرست تیم ملی اختراعات و نوآوری ایران، خاطر نشان کرد: تیم ملی اختراعات و نوآوری ایران در پلتفرم جهانی نوآوری، اقدام به ارائه طرح ابتکاری در حوزه آب کرد و این طرح با بررسی‌های انجام شده توسط SDG پذیرش و بر روی سایت توسعه پایدار سازمان ملل متحد منتشر شد.

به گفته وی، این پلتفرم به تمامی چالش‌های موجود در زمینه آب‌ها و اقیانوس‌ها و مسائل زیست محیطی آن می‌پردازد.

محمدی کوشکی در خصوص ویژگی‌های این طرح ابتکاری، گفت: این طرح یک پلتفرم در حوزه آب است که در بخشی از آن، کشورها می‌توانند چالش‌های خود را ارائه کنند و با کمک نوآوری و شرکت‌ها، راه حل‌های نوآورانه جهت حل چالش ارائه خواهد شد. در بخش دیگری این پلتفرم با ارائه آموزش، جوانان را با حوزه‌های زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی آب‌ها و اقیانوس‌ها آشنا می‌کند.

وی با بیان اینکه این طرح، اولین ابتکار پذیرش شده از ایران است که به کمک نوآوری ظرفیت‌های جوانان ایران جهت برطرف کردن چالش‌های جهانی به نمایش گذاشته شد، اظهار کرد: حضور در این اجلاس و ارائه این طرح به منظور تائید تمامی اهداف توسعه پایدار است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402070704334/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%A8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *