قیمت اطلس از سوی سایپا افزایش یافت [خرداد ۱۴۰۳]

سایپا برای خرداد ۱۴۰۳، قیمت اطلس را افزایش داد. بنابراین تسویه حساب افرادی که از قبل این خودرو را پیش‌خرید کرده بودند، با قیمت جدید انجام خواهد پذیرفت. هاچ‌بک اقتصادی و جدید سایپا که در پایان سال ۱۴۰۲ کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان قیمت داشت، اکنون با نرخ بیش از ۴۱۰ میلیون تومان توسط سایپا فروخته می‌شود. قیمت این خودرو در بازار از ۵۶۰ میلیون تومان فراتر رفته است.

تغییرات قیمت اطلس در کارخانه، خرداد ۱۴۰۳:

خودرو قیمت قبل قیمت جدید میزان افزایش
سایپا اطلس ۴۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۴۱۱٫۹۵۷٫۰۰۰ تومان ۶,۹۵۷,۰۰۰ تومان

مطابق آن‌چه در جدول بالا می‌بینیم، قیمت اطلس حدود هفت میلیون تومان نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است. افزایش هفت میلیون تومانی قیمت اطلس در مقایسه با مدت قبل، احتمالاً به‌دلیل افزایش هزینه‌های قانونی رخ داده است. ایران‌خودرو نیز روز گذشته با انتشار یک بیانیه اعلام کرد افزایش قیمت خودروهایش تصمیم این شرکت نیست و به‌دلیل افزایش هزینه‌های قانونی صورت گرفته است.

قیمت اطلس از سوی سایپا افزایش یافت [خرداد ۱۴۰۳]

اطلس محصول جدید سایپا است که معرفی اولیه آن در ماه‌های گذشته انجام شد. سایپا طی تابستان و پاییز ۱۴۰۲ محصول جدید خود را در نمایشگاه‌های خودرو مختلف به نمایش درآورد تا مشتریان از نزدیک با آن آشنا شوند. این خودرو نسخه بهینه‌شده و اصلاح‌شده کوییک به حساب می‌آید که از ظاهری جدید، مواد باکیفیت‌تر و موتور قوی‌تر بهره می‌برد. سایپا تصمیم دارد تا اطلس را در قالب تیپ‌های دنده‌ای S و G و تیپ‌های اتوماتیک L و E به بازار عرضه کند.

تمامی نسخه‌های اطلس به موتور ۱٫۵ لیتری هشت سوپاپ M15GSI مجهز هستند که ۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۳۷ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس پنج سرعته دستی یا اتوماتیک CVT نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو برعهده دارند. فرمان خودرو در تیپ‌های پایه از نوع هیدرولیک است اما تیپ‌های گران‌تر، فرمان الکتریکی دارند. همچنین هر دو تیپ دنده‌ای با رینگ فولادی و قالپاق عرضه می‌شوند، درحالی‌که نسخه‌های اتوماتیک رینگ فولادی دارند. با این حال ترمز عقب خودرو در تمامی نسخه‌ها از نوع کاسه‌ای است.


منبع: https://digiato.com/price-terms-of-sale-car/atlas-prices-rose-by-saipa-june-1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *