مایکروسافت برای تقویت جاه طلبی های هوش مصنوعی خود به سمت هسته ای می رود

مایکروسافت در حال بررسی راکتورهای هسته‌ای نسل بعدی برای نیرو دادن به مراکز داده و هوش مصنوعی خود است، بر اساس فهرست مشاغل جدید برای کسی که در این راه پیشرو باشد.

مایکروسافت فکر می‌کند راکتورهای هسته‌ای نسل بعدی می‌توانند مراکز داده و جاه‌طلبی‌های هوش مصنوعی آن را تقویت کنند.

مراکز داده در حال حاضر از الکتریسیته جهنمی استفاده می کنند که می تواند اهداف آب و هوایی شرکت را خنثی کند مگر اینکه بتواند منابع انرژی پاک بیابد. هوش مصنوعی تشنه انرژی بر آن چالش بزرگتری برای شرکت برای غلبه بر آن تبدیل می کند. هوش مصنوعی تسلط داشت رویداد سرفیس مایکروسافت هفته گذشته

انرژی هسته ای باعث انتشار گازهای گلخانه ای نمی شود. با این حال، می‌تواند یک قوطی کاملاً جدید از کرم‌ها را در مورد مدیریت زباله‌های رادیواکتیو و ایجاد زنجیره تامین اورانیوم باز کند. نقش انرژی هسته ای در مبارزه با تغییرات آب و هوایی هنوز به شدت مورد بحث است، اما بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس، مدت هاست که از طرفداران بزرگ این فناوری بوده است.

نقش انرژی هسته ای در مبارزه با تغییرات آب و هوایی هنوز به شدت مورد بحث است

بر اساس فهرست مشاغل جدید، به نظر می‌رسد که مایکروسافت روی راکتورهای هسته‌ای پیشرفته شرط‌بندی می‌کند تا پاسخگو باشد. کار ارسال کردن می‌گوید در حال استخدام شخصی است تا «ابتکارات پروژه‌ای را برای همه جنبه‌های زیرساخت انرژی هسته‌ای برای رشد جهانی رهبری کند».

مایکروسافت به طور خاص به دنبال شخصی است که بتواند طرحی برای راکتورهای کوچک مدولار (SMR) ارائه دهد. این روزها همه هیاهویی که در مورد هسته ای وجود دارد، پیرامون این راکتورهای نسل بعدی است. این راکتورهای مدولار برخلاف پیشینیان قدیمی‌تر و بسیار بزرگ‌تر خود، قرار است آسان‌تر و ارزان‌تر ساخته شوند. برای مقایسه، آخرین رآکتور هسته ای بزرگی که در ایالات متحده ساخته می شود بالاخره آنلاین شد تابستان امسال تقریباً ۱۷ میلیارد دلار بیش از بودجه پس از هفت سال تاخیر.

کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا به تازگی گواهی شده یک طرح SMR برای اولین بار در ژانویه، که به شرکت‌های برق اجازه می‌دهد هنگام درخواست مجوز برای یک نیروگاه جدید، طرح را انتخاب کنند. و این می تواند فصل جدیدی را برای انرژی هسته ای آغاز کند.

با این وجود، هنوز مشکلاتی وجود دارد که مایکروسافت بخواهد به SMR ها برای تامین انرژی مراکز داده ای که در آن ابر و هوش مصنوعی آن زندگی می کنند، تکیه کند یا خیر. یک SMR به سوخت اورانیوم با غنای بالا به نام HALEU نسبت به راکتورهای سنتی امروزی نیاز دارد. روسیه تا کنون تامین کننده اصلی HALEU در جهان بوده است. یک وجود دارد فشار دادن در ایالات متحده برای ایجاد یک زنجیره تامین داخلی اورانیوم، که جوامع نزدیک معادن و کارخانه های اورانیوم در حال حاضر دعوا کردن. سپس این سوال مطرح می شود که با زباله های هسته ای چه باید کرد حتی ناوگانی از SMR ها می توانند مقادیر قابل توجهی تولید کنند و ایالات متحده است هنوز در حال کشف نحوه نگهداری طولانی مدت است.

مایکروسافت به سوالات پاسخ نداد آستانه در مورد برنامه هایش برای نسل بعدی هسته ای یا چگونگی مقابله با چالش هایی که ممکن است همراه با آن باشد. گیتس همچنین بنیانگذار و رئیس TerraPower است، یک انکوباتور که طراحی های SMR را توسعه می دهد. این شرکت “در حال حاضر هیچ توافقی برای فروش رآکتور به مایکروسافت ندارد.” او به CNBC گفت. مایکروسافت قبلاً قراردادی برای خرید اعتبارات انرژی پاک از شرکت کانادایی Ontario Power Generation دارد که در مسیر تبدیل شدن به اولین شرکتی است که SMR را در آمریکای شمالی مستقر می کند. Axios گزارش ها. DCD، وب سایتی است که در ابتدا محتوایی درباره مراکز داده منتشر می کند گزارش شده است در لیست مشاغل هفته گذشته

مایکروسافت نیز ساخته است جسور قرارداد خرید برق از شرکتی به نام Helion که در حال توسعه یک نیروگاه همجوشی آینده‌نگرتر است. هر دو راکتورهای هسته ای قدیمی و طرح های SMR از طریق هسته ای برق تولید می کنند شکافت که جدا شدن اتم هاست. اتمی ذوب، شامل وادار کردن اتم ها به یکدیگر است، همانطور که ستارگان برای ایجاد انرژی خود انجام می دهند. یک راکتور همجوشی یک جام مقدس است – این یک منبع انرژی پاک فراوان است که زباله های رادیواکتیو مشابهی مانند شکافت هسته ای ایجاد نمی کند. اما با وجود دهه ها تحقیق و اخیر پیشرفت هااکثر کارشناسان می گویند که یک نیروگاه همجوشی حداقل ده ها سال دورتر است – و جهان نمی تواند آنقدر صبر کند تا با تغییرات آب و هوایی مقابله کند.

حامیان هلیون نیز شامل می شوند سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI و توسعه دهنده ChatGPT. مایکروسافت تمدید شده “سرمایه گذاری چند ساله، چند میلیارد دلاری” خود با OpenAI در سال جاری. هفته گذشته، آن را برنامه خود را اعلام کرد برای اضافه کردن مولد تصویر DALL-E 3 OpenAI به چت بینگ. ساتیا نادلا، رئیس و مدیر عامل مایکروسافت، در فهرست شغلی مدیر برنامه اصلی فناوری هسته‌ای می‌گوید: «ما متعهد هستیم که به مشتریان خود کمک کنیم تا از پلتفرم‌ها و ابزارهای ما برای انجام کارهای بیشتر با کمتر امروز و نوآوری برای آینده در عصر جدید هوش مصنوعی کمک کنیم. . .

به‌روزرسانی در ۲۶ سپتامبر، ساعت ۱۴:۰۰ به وقت شرقی: این داستان با اطلاعات مربوط به وب سایتی که برای اولین بار اخبار مربوط به لیست مشاغل را منتشر کرده است، به روز شده است.


منبع: https://www.theverge.com/2023/9/26/23889956/microsoft-next-generation-nuclear-energy-smr-job-hiring

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *