معجزه خلقت، جانوری با چشم‌های کریستالی/ عکس

معجزه خلقت، جانوری با چشم‌های کریستالی/ عکس

این جانداران باستانی چشمان کریستالی داشتند و هنوز به عنوان یک راز از این چشم ها صحبت می شود. طبیعت چندین رویکرد و تکامل وحشیانه را برای مشکلات زندگی در طول زمان امتحان کرده است و یکی از این رویکرد ها در مورد بینایی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمونه ای از اولین چشم‌های پیچیده بررسی شده، نشانگر این است که چشم ها بر روی یک ماده نسبتاً غیرعادی برای تمرکز نور تکیه داشته اند، چیزی که در موجودات مدرن یافت نمی‌شود. این چشم ها متعلق به گروهی از حیوانات منقرض شده به نام تریلوبیت ها بودند و چشمان آنها از کریستال سخت، ماده معدنی به نام کلسیت ساخته شده بود.

بیشتر بخوانید:

ناو جنگی تازه‌نفس ارتش ژاپن به آب انداخته شد/ عکس

چرخش عجیب سیاهچاله‌ای که بشریت آن را شکار کرد/ عکس

تریلوبیت ها حدود ۳۰۰ میلیون سال زندگی کردند اما ۲۵۰ میلیون سال پیش از بین رفتند. همچنین تعداد زیادی طرح بدن تریلوبیت در پرونده فسیلی وجود دارد که نشان می دهد که در آن ۳۰۰ میلیون سال بسیار موفق بوده اند. و از آنجایی که چشمان عجیب و غریب آنها از سنگ ساخته شده بود، اغلب به زیبایی که در فسیل های بسیار، از خود به جای گذاشته بودند حفظ می شدند.

معجزه خلقت، جانوری با چشم‌های کریستالی/ عکس

از این طریق می‌دانیم که تریلوبیت‌ها دارای چشم‌های مرکب مانند حشرات بودند که از خوشه‌هایی از واحدهای دریافت نور به نام اوماتیدیا تشکیل شده بود که هر یک گیرنده‌های نور و عدسی‌های خاص خود را داشتند. بررسی بخش‌های شکسته عدسی‌های فسیل‌شده، یک ماده کریستالی ساخته شده از کلسیت را نشان می‌دهد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

۲۲۷۳۲۳


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1818575/%D9%85%D8%B9%D8%AC%D8%B2%D9%87-%D8%AE%D9%84%D9%82%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *