ناسا یک قدم دیگر به آغاز مأموریت اکتشافی در سیارک Psyche نزدیک‌تر شد

مهندسان و دانشمندان «مرکز فضایی کندی» ناسا درحال آماده‌شدن برای مأموریت پیشگامانه Psyche هستند که در کمتر از یک ماه دیگر راه‌اندازی خواهد شد. در این مأموریت، دانشمندان با مجموعه‌ای از ابزارهای علمی پیشرفته که شامل مواردی ازجمله تصویرگر چندطیفی و مغناطیس‌سنج و طیف‌سنج پرتو گاما می‌شود، قصد دارند به اسرار سیارک پر از فلز Psyche پی ببرند.

براساس بیانیه مطبوعاتی ناسا، مهندسان آزمایش‌هایی را روی هر چهار پیشران فضاپیمای این مأموریت انجام داده‌اند، آرایه‌های خورشیدی آن را با دقت جمع کرده و درونش را با گاز زنون که سوخت سفر جاه‌طلبانه‌اش به کمربند سیارکی است، پر کرده‌اند. علاوه‌براین، عملکرد آنتن آن نیز تأیید شده است که وظیفه ارسال داده‌ها به زمین را دارد تا همه‌چیز برای پرتاب مأموریت Psyche آماده باشد.

با انجام این اقدامات، «هنری استون»، مدیر پروژه Psyche در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، اظهار دارد که تیم این مأموریت کاملاً آماده و مشتاق پرتاب این فضاپیما است.

ناسا یک قدم دیگر به آغاز مأموریت اکتشافی در سیارک Psyche نزدیک‌تر شد

زمان پرواز به‌سمت سیارک Psyche

دوره پرتاب فضاپیمای Psyche ناسا از روز پنجشنبه، ۱۳ مهرماه آغاز و در روز چهارشنبه، ۳ آبان‌ماه به پایان خواهد رسید. این فضاپیما در ساعت ۱۸:۰۶ به وقت ایران بر فراز راکت Falcon Heavy اسپیس‌ایکس از مجتمع پرتاب ۳۹A مرکز فضایی کندی به‌سمت آسمان‌ها خواهد رفت. هدف این مأموریت صرفاً رسیدن به سیارک غنی از فلزات Psyche نیست، بلکه دانشمندان قصد دارند اطلاعاتی را به‌دست بیاورند که به درک ما از نحوه شکل‌گیری سیاره کمک خواهد کرد.

سیارک Psyche با اندازه حدود ۲۸۰ کیلومتر (در عریض‌ترین نقطه خود) به‌عنوان یک آزمایشگاه آسمانی منحصر‌به‌فرد توصیف شده است. این سیارک می‌تواند قطعاتی از هسته یک سیاره کوچک باشد و اطلاعاتی در مورد اجزای سازنده سیارات اولیه ارائه کند. پس از رسیدن به Psyche، این فضاپیما تقریباً ۲۶ ماه در مدار آن خواهد چرخید تا داده‌های ارزشمندی را کسب کند.


منبع: https://digiato.com/astronomy/nasa-gears-up-for-metal-rich-asteroid-exploration

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *