یک شیائومی SU7 صفرکیلومتر پس از تحویل به طور کامل خراب شد!

شیائومی SU7 یکی از خودروهای خبرساز این روزهای جهان است. شرکت تولیدکننده تلفن‌همراه و تجهیزات الکترونیکی با ورود به دنیای خودرو، طرفداران جدیدی را برای خود دست و پا کرد. با این حال به نظر می‌رسد کیفیت تولید شیائومی SU7 همانند نخستین گوشی‌های شیائومی است! به تازگی یک شیائومی SU7 صفرکیلومتر پس از تحویل به مشتری و طی کردن مسیری کمتر از ۴۰ کیلومتر، به طور کامل از کار افتاد. این خودرو قابل تعمیر نیست و تنها راه موجود برای آن، جایگزینی با یک خودرو جدید است.

داستان شیائومی SU7 صفرکیلومتر و معیوب!

این سدان الکتریکی متعلق به مردی است که آقای ون نام دارد. آقای ون در روز چهارم ماه می ۲۰۲۴، شیائومی SU7 خود را از نمایندگی این شرکت در استان فوجیان تحویل گرفت. روز بعد هنگامی که او در حال رانندگی با شیائومی SU7 خود بود، ناگهان خودرو خاموش شد. این اتفاق در حالی رخ داد که خودرو شیائومی تازه تحویل تنها ۳۹ کیلومتر مسیر را پیمایش کرده بود. این شیائومی SU7 آبی روشن پس از مراجعه تیم فنی نیز روشن نشد و در نهایت وسیله نقلیه معیوب را با خودروبر به کارخانه بردند. شیائومی اعلام کرده است که باید این خودرو مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد؛ در حالی که آقای ون یک خودرو جدید و جایگزین می‌خواهد.

آن‌طور که رسانه‌ها گزارش داده‌اند، آقای ون تنها مشتری شیائومی نیست که با خودرو این برند چینی به مشکل خورده است. از زمان آغاز عرضه این خودرو تاکنون، بیش از ۱۰ هزار دستگاه مدل SU7 به تولید رسیده‌اند. عیب مرسوم این خودرو تاکنون، بروز مشکل در کارایی سیستم کنترل کشش خودرو بوده است.

یک شیائومی SU7 صفرکیلومتر پس از تحویل به طور کامل خراب شد!

بنابر آن‌چه نمایشگر مرکزی خودرو به آقای ون نمایش داد، سیستم انتقال قدرت شیائومی SU7 او دچار مشکل بوده است. این سیستم قادر به تغییر حالت حرکت بین جلو و عقب نبود، از این رو خودرو در حاشیه بزرگراه متوقف شد. به گفته منابع چینی از جمله Autohome و Carnewschina، تیم‌های تعمیراتی موفق به شناسایی مشکل خودرو نشدند. شیائومی نیز به درخواست آقای ون برای تحویل یک SU7‌ جدید جواب منفی داده است، چرا که تمامی مدل‌های در حال تولید از پیش فروخته شده‌اند. در نتیجه او برای تحویل یک خودرو دیگر،‌ باید سفارش جدیدی را ثبت کند. شیائومی تصمیم گرفته است تا به جای تعمیر خودرو یا تعویض آن، تمامی هزینه‌های خرید و انتقال خودرو را به آقای ون بازگرداند.


منبع: https://digiato.com/car-news/a-xiaomi-su7-completely-broken-after-delivery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *