یک پزشک استرالیایی با درمان پیشگامانه خودش، از سرطان مغز نجات یافت

«ریچارد اسکولیر» (Richard Scolyer)، پزشک استرالیایی، که حدود یک سال پیش مبتلا به یک سرطان صعب‌العلاج مغز تشخیص داده شده بود، تحت درمان پیشگامانه خود قرار گرفت و حالا پس از انجام جدیدترین آزمایش می‌گوید اثری از بازگشت سرطان در مغز او دیده نمی‌شود. درمانی که اسکولیر در این یک سال دریافت کرده، براساس تحقیقات خود او درباره ملانوما انجام گرفته است. این پزشک به نوعی سرطان گلیوبلاستوما مبتلا بوده که جان اکثر بیماران را طی یک سال می‌گیرد.

براساس گزارش BBC، نتایج MRI پزشک و پروفسور دانشگاه سیدنی، ریچارد اسکولیر، نشان می‌دهد که او پس از حدود یک سال، هیچ نشانه‌ای از بازگشت سرطان در مغز خود ندارد. پروفسور اسکولیر یکی از معتبرترین پزشکان استرالیا است و به‌دلیل تحقیقات ارزشمندش درباره سرطان ملانوما، مرد سال استرالیا شناخته شد.

درمان پزشک استرالیایی با کمک تحقیقات او درباره سرطان

تحقیقات ریچارد اسکولیر و همکارش «جورجینا لانگ» درباره ایمونوتراپی، که از سیستم ایمنی بدن برای حمله به سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند، شرایط را برای بیماران پیشرفته ملانوما در سطح جهانی به‌طور چشمگیری بهبود بخشیده است. این همان تحقیقاتی است که پروفسور لانگ، همراه با تیمی از پزشکان، برای درمان ریچارد اسکولیر استفاده کرده‌اند.

یک پزشک استرالیایی با درمان پیشگامانه خودش، از سرطان مغز نجات یافت
ریچارد اسکولیر و همکارش جورجینا لانگ

تحقیقات اسکولیر و تیم پژوهشگران نشان داد که در فرایند درمان ملانوما، زمانی که ایمونوتراپی با ترکیبی از داروها استفاده می‌شود و همچنین هنگام استفاده از این ترکیبات قبل از هر عمل جراحی برای برداشتن تومور، می‌تواند عملکرد بهتری به‌همراه داشته باشد. به این ترتیب، پروفسور اسکولیر در سال گذشته اولین بیمار سرطان مغزی بود که تابه‌حال ایمونوتراپی ترکیبی قبل از عمل جراحی را انجام داد.

این درمان می‌تواند به کمک حدود ۳۰۰ هزار نفری بیاید که سالانه در سراسر جهان مبتلا به سرطان مغز تشخیص داده می‌شوند. البته پروفسور اسکولیر و پروفسور لانگ می‌گویند که احتمال دستیابی به یک علاج کامل همچنان کم است، اما آن‌ها امیدوارند که این درمان بتواند عمر بیمار را طولانی کند و به‌زودی بتوان از آن برای آزمایشات بالینی روی بیماران گلیوبلاستوما استفاده کرد.

آن‌ها درحال‌حاضر یک مقاله علمی در دست بررسی دارند که درباره هفته‌های اول درمان پروفسور اسکولیر است، اما پروفسور لانگ تأکید می‌کند که هنوز راه زیادی برای توسعه یک دوره درمانی تأییدشده در پیش دارند.


منبع: https://digiato.com/health/doctor-still-cancer-free-almost-a-year-after-incurable-brain-tumour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *