یک گوی طلایی عجیب و ناشناخته در کف اقیانوس آرام کشف شد + ویدیو

دانشمندان در کف اقیانوس آرام در نزدیکی آلاسکا یک گوی یا تخم طلایی اسرارآمیز را پیدا کرده‌اند که نمی‌دانند چه ماهیتی دارد. این گوی که دارای بافتی شبیه موجودات زنده است، در برخی گمانه‌زنی‌ها حتی به موجودات بیگانه نسبت داده شده است.

به‌گزارش گاردین، پژوهشگران اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) در عمق حدوداً ۳٫۳ کیلومتری اقیانوس آرام یک شیء نرم و طلایی‌رنگ را پیدا کرده‌اند که سوراخی درون آن به چشم می‌خورد. دانشمندان در حال حاضر مشغول انجام آزمایش‌های مختلف روی این شیء هستند تا ماهیت آن را مشخص کنند.

محققان با استفاده از تجهیزات رباتیک از راه دور این گوی طلایی را پیدا و با کمک یک بازوی مکانیکی با سطح آن ارتباط برقرار کردند و متوجه شدند که این گوی سطحی نرم و پوست‌مانند دارد و زیر آن بافتی شبیه به اسفنج به چشم می‌خورد. این اکتشاف در مأموریت Seascape Alaska 5 انجام شد و پخش زنده آن در اینترنت انجام می‌شد.

کشف گوی طلایی در کف اقیانوس با شکل عجیب و ماهیت ناشناخته

پژوهشگران در حین بررسی این گوی در کف دریا، نظریه‌هایی را درباره آن مطرح کردند. یکی از این نظریه‌ها تخم‌گذاری در کف اقیانوس بود و حفره روی آن به خروج موجود تازه متولد یا حمله یک شکارچی نسبت داده شد. یکی از محققان همچنین به شوخی گفت: «امیدوارم وقتی بهش دست می‌زنیم، چیزی از داخلش بیرون نیاید. این ماجرا مثل سرآغاز فیلم‌های ترسناک است.»

موجودات مختلفی ازجمله کوسه‌ها وجود دارند که در کف دریا تخم می‌گذارند. اسفنج‌ها هم نمونه‌ای از موجودات دریایی هستند که می‌توانند به صخره‌ها بچسبند و آن‌جا زندگی کنند. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم این شیء را به تخم یک موجود بیگانه فضایی تشبیه کرده‌اند.

اگرچه بررسی‌های دانشمندان همچنان ادامه دارد، اما به‌نظر می‌رسد که نظریه تخم‌گذاری یکی از موجودات دریایی در این باره محتمل‌تر است. البته باید دید که این تخم مربوط به گونه‌های شناخته‌شده است یا با یک گونه جدید طرف هستیم.


منبع: https://digiato.com/interdisciplinary/a-mysterious-golden-orb-found-at-ocean-floor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *