WSJ: چین اکنون به مقامات دولتی دستور می دهد که در بحبوحه جنگ فناوری واشنگتن و پکن از آیفون برای کار استفاده نکنند.

مردم محصولات جدیدی مانند تلفن‌های همراه، رایانه‌ها و TVS را در فروشگاه پرچمدار اپل در شیان، استان شانشی، 3 ژوئن 2023 تجربه می‌کنند.

چین اکنون به مقامات دولتی دستور می دهد که از آیفون برای کار استفاده نکنند.

کانگ های / CFOTO / انتشارات آینده / گتی ایماژ  • وال استریت ژورنال، چین کارمندان دولت مرکزی را از استفاده از آیفون های اپل در محل کار منع کرده است چهارشنبه گزارش داد.
  • این ممنوعیت برای دستگاه هایی از سایر مارک های خارجی نیز اعمال می شود.
  • چین یکی از بزرگترین بازارهای اپل است که ۱۹ درصد از درآمد کلی اپل را به خود اختصاص داده است.
تبلیغات

تبلیغات

چین به مقامات دولت مرکزی خود دستور داده است که از آیفون و گوشی های دیگر برندهای خارجی اپل در محل کار خود استفاده نکنند وال استریت ژورنال روز چهارشنبه گزارش داد، به نقل از افراد آشنا به موضوع

این منابع به ژورنال گفتند که کارکنان دولت این دستورالعمل ها را در هفته های اخیر توسط مافوق خود داده اند.

به گفته این رسانه، مشخص نیست که در حال حاضر چه تعداد از سازمان های دولتی مرکزی تحت تاثیر قرار گرفته اند، اگرچه پکن سال ها استفاده از آیفون را در میان برخی مقامات خاص محدود کرده است.

این ممنوعیت در بحبوحه تشدید تنش ها بین واشنگتن و پکن صورت می گیرد که در یک وضعیت غرق شده اند جنگ فناوری. چین نیز در تلاش است خودکفایی در بخش.

تبلیغات

تبلیغات

این می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر اپل داشته باشد، زیرا چین یکی از بزرگترین بازارهای این شرکت است – تقریباً در این بازار حضور دارد یک پنجم درآمد کلی آن در سال ۲۰۲۲٫

ممنوعیت چین برای برندهای تلفن خارجی در سازمان‌های دولتی بازتابی از محدودیت‌های مشابه در ایالات متحده است ممنوعیت TikTok در شهر نیویورک در دستگاه های دولتی.

سفارت چین در واشنگتن دی سی از اظهار نظر به اینسایدر خودداری کرد.

عکس سوئیچ و لامپ

برای اطلاعیه های Insiders ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید.

در اعلان‌های فشار مشترک شوید

در ادامه بخوانید

فنی
چین
آیفون

تبلیغات

نماد بستن دو خط متقاطع که “X” را تشکیل می دهند. راهی برای بستن یک تعامل یا رد کردن یک اعلان را نشان می دهد.منبع: https://www.businessinsider.com/china-apple-iphone-tech-ban-central-government-officials-2023-9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *